-->

Гурток космічного макетування та моделювання

Гурток «Космічне моделювання і макетування» відносно новий гурток на нашій станції юних техніків. Його створено для задоволення інтересу учнівської молоді до теми освоєння Космосу та астрономії. Космічна тематика досить цікава, знаходиться на вістрі науки та технологій, тому діти виявляють неабияку зацікавленість і наполегливість займаючись в ньому. . Гурток розвиває технічне мислення, розширяє кругозір, надає навички роботи з ручним інструментом, ознайомлює з технологіями обробки конструкційних матеріалів.
Вихованці гуртка займаються в нашому гуртку 3 роки. В перший рік навчання вони вивчають історію космонавтики, зміну уявлень людей про нашу Землю, Всесвіт  і місце людей в  ньому. З технічного боку вихованці вивчають реактивний рух, будують найпростіші ракети.
Вихованці другого року навчання більш глибоко ознайомлюються з різновидами ракетних двигунів, конструкцією ракет і космічних апаратів. Вчаться обраховувати орбіти і траєкторії польотів космічних апаратів. На практиці будують складні моделі ракет і моделі копії відомих і знакових космічних кораблів.
Третій рік навчання  - це в основному конструкторський рівень. Вихованці на основі отриманих в гуртку знань, конструюють перспективні типи ракет, зорельотів, космічні станції та інопланетні бази. Виконують творчі проекти, приймають участь у виставках і конкурсах.
«Космічне моделювання і макетування» -  гурток науково-технічного напрямку, тож вихованці які займалися в ньому повинні мати певні здібності і задатки з цього виду діяльності. Це вміння малювати, креслити, мати просторову уяву, вміння творчо мислити. Завдання керівника цього гуртка виявити творчо обдарованих вихованців, навчити їх основам техніки, космонавтики, астрономії,  винахідництва, сприяти розвитку їх здібностей і задатків, дати можливість повірити у власні сили, окреслити перспективи їхньої діяльності в майбутньому дорослому житті, професійно зорієнтувати і прищепити любов до творчої праці.
За час роботи керівником гуртка «Космічне моделювання і макетування» мені пощастило як педагогу мати багато обдарованих вихованців, які внесли суттєвий внесок до скарбнички досягнень Гайсинської станції юних техніків. Це Дудник Владислав багаторазовий переможець обласного конкурсу «Мирний космос», учасник і переможець республіканських етапів цього конкурсу, учасник Всеукраїнського колоквіуму «Всесвіт, Земля, Людина»,  двічі нагороджений путівкою до міжнародного молодіжного табору «Артек». Його ім’я внесено до державного реєстру обдарованої молоді. Своє майбутню трудову діяльність Владислав пов’язав з авіацією і космонавтикою. Він вступив до Київського національного авіаційного університету успішно його закінчив і в даний час працює конструктором в науково виробничому об’єднанні імені Антонова.
Письменний Вадим – переможець обласного конкурсу «Мирний космос» з розділу «Програмування», вступив до Вінницького державного педагогічного університету, закінчив його магістром і отримав диплом з відзнакою. Тепер працює в обласному центрі технічної творчості учнівської молоді керівником гуртка.
Бессараб Сергій – переможець обласного конкурсу «Мирний космос» з розділу «Програмування», учасник Всеукраїнського колоквіуму «Всесвіт, Земля, Людина», нагороджений путівкою до міжнародного молодіжного табору «Артек», ім’я внесено до державного реєстру обдарованої молоді. Вступив до Вінницького державного політехнічного університету.
Макаров Сергій -  переможець обласного конкурсу «Мирний космос» з розділу «Історія космонавтики і авіації», нагороджений путівкою до міжнародного молодіжного табору «Артек». Закінчив Бронкський економічний коледж в Нью-Йорку.
Доля Антон - переможець обласного конкурсу «Мирний космос» з розділу «Астрономія», нагороджений путівкою до міжнародного молодіжного табору «Артек».
Сивопляс Олександра - переможець обласного конкурсу «Мирний космос» з розділу «Історія космонавтики і авіації», навчається в Уманській сільськогосподарській Академії.
Незінковський Ілля – переможець обласного конкурсу «Мирний космос» з розділу «Астрономія», вступив до Київського політехнічного університету.
Благовісний Станіслав – переможець обласної виставки технічної творчості і призер республіканської виставки з розділу «Техніка майбутнього», нагороджений путівкою до міжнародного молодіжного табору «Артек».
Макарчук Ірина – переможець Всеукраїнського колоквіуму «Всесвіт, Земля, Людина», премійована путівкою до міжнародного табору «Артек».
Куляс Андрій – багаторазовий переможець обласних і республіканських конкурсів «Мирний космос». Двічі премійований грошовою премією Вінницької обласної ради, особисто відзначений першим космонавтом незалежної України Каденюком, двічі нагороджений путівкою до міжнародного табору «Артек»
Патлатюк Олена – зайняла перше місце в Україні з напрямку «Космічна екологія», премійована путівкою до міжнародного табору «Артек».
Отже гурток дає можливість розвитку творчої особистості, сприяє кращій успішності в школі завдяки між предметним зв’язкам. А саме – фізика ( закони руху, закон Всесвітнього тяжіння, атомна фізика, оптика), хімія – (види ракетних палив, окислювачі, системи життєзабезпечення), математика – (обрахування параметрів орбіт, енергетичних характеристик ракет), астрономія – (будова Сонячної системи, фізичні умови на планетах та їх супутниках, закони Кеплера), історія – (історія космонавтики від древності до наших днів, міфи і легенди народів світу про Космос і Землю, трудове навчання і технології – (технології обробки конструкційних матеріалів, уміння і навички роботи з ручним інструментом та роботи на верстатах).
 
Куляс Андрій з моделлю ракетоносія «Союз»