-->

Протидія булінгу

 

Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2021року.

 

 ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

  

Про провадження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми.doc

 

 

 

 

 

 

 

Телефони довіри:

    Дитяча лінія 116-111 або 0(800) 50-02-25 (з 12:00 до 16:00);

    Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116-000;

    Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116-123 або 0(800) 50-03-35;

    Уповноважений Президента України з прав дитини 0(44) 25-57-675;

    Центр надання безоплатної правової допомоги 0(800) 21-31-03;

 

 

 

 

 

За даними дослідження UNICEF Україна за 2017 рік, 67% дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% - говорили про це не з дорослими (з другом чи братом/сестрою). З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.

 

 

За даними доповіді ВООЗ в 2016 році, Україна займає 9 місце серед 42 досліджуваних країн по відсотку жертв булінгу серед 15-ти річних (9% дівчат та 11% хлопців).

 

 

 

Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

 

 

Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі.

 

Пам’ятайте, якщо помітили, що: 

 

– поговоріть із дитиною, вислухайте та допоможіть вирішити проблемну ситуацію.

 

 

В рамках кампанії #CтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.

Виховання молодого покоління – це невід’ємна складова правопросвітництва. І дуже важливо, щоб діти усвідомлювали своє право бути захищеними і знали, як діяти у разі посягання на їхню честь та свободу.